A może by tak wyjechać w Bieszczady?

BieszczadyBieszczady są niezwykle popularnym turystycznym miejscem. Tworzą je dwa pasma górskie w łańcuchu Karpat. Wyróżniamy Bieszczady Zachodnie, które leżą na terenie Polski, Słowacji oraz Ukrainy, a także Bieszczady Wschodnie położone na trenie Ukrainy. Wiele osób kocha Bieszczady za niesamowity klimat, piękne widoki i niezapomniane wspomnienia. My wskażemy co warto zobaczyć jak już znajdziemy się w tej pięknej krainie.

W głównej mierze większość turystów odwiedza Bieszczady dla Połoniny Caryńskiej oraz Wetlińskiej. Osoby lubiące piesze wycieczki szlakami wędrownymi na pewno się nie zawiodą. To właśnie one są opisywane w przyśpiewkach piekne-bieszczadyharcerskich i turystycznych. Obie Połoniny są niezwykle interesujące. Wetlińska jest jedną z najbardziej znanych, jest doskonałym punktem widokowym, szczególnie jesienią i zimą – przy dobrej pogodzie widoczność sięga 150 – 200 km (widać między innymi Tatry). Połonina Caryńska to naturalne przedłużenie Połoniny Wetlińskiej i jest równie popularna. Przez nią przebiega Główny Szlak Beskidzki z Brzegów Górnych do Ustrzyk Dolnych. Obie krainy są niezwykle piękne i warte odwiedzenia. Warta zobaczenia jest również Zapora w Solinie wraz z Jeziorem Solińskim. Jest to serce turystyczne całego regionu – pięćset milionów metrów sześciennych wody trzymanych w ryzach przez dwa miliony ton betonu robi ogromne wrażenie. Wnętrze zapory można zwiedzać – należy pamiętać o cieplejszym ubraniu bo we wnętrzu jest około 8 stopni Celsjusza oraz 100% wilgotności. Przy pieszych wycieczkach należy odwiedzić kilka obowiązkowych miejsc. Jednym z nich jest Chatka Puchatka, a więc najsłynniejsze schronisko w Bieszczadach. Kolejnym są Chmiel, Bystrem czy Michniowice, w których znajdziemy piękne grekokatolickie cerkwie. Jednym z najsłynniejszych lokali jaki warto odwiedzić jest Siekierezada, gdzie usłyszymy świetne opowieści o miejscowych legendach a w garażu znajdziemy piękną kolekcję samochodów, między innymi takie perełki jak: Dodge Ambulans WC-54, Ford Burma GTB czy GMC 353 Airborn. Siekierezada to wspaniałe miejsce, a właściciele to ludzie z pasją o nienagannej ogładzie.

bieszczady-widokOsoby lubiące nieco bardziej mobilne wycieczki również się nie zawiodą. Od XIX wieku zaczyna się tradycja kolejowa w Bieszczadach – głównie służyła do transportu bardzo dużych ilości drewna potrzebnego jako budulec. Obecnie można skorzystać z odrestaurowanych linii kolejowych przebiegających przez stacje w Majdanie, Przysłupie oraz Balnicy. Jest to ciekawy sposób na podziwianie piękna przyrody beskidzkiej krainy. Pozostając przy temacie torów – jedną z atrakcji jest możliwość wypożyczenia drezyny. Dzięki temu niezwykłemu środkowi transportu będziemy mogli odwiedzić rezerwat „Bobry w Uhercach”, a także przejechać wzdłuż Sanu przez jeden z dwóch tuneli kolejowych. Reasumują Bieszczady to piękna kraina warta ujrzenia jej chociaż raz w życiu.

Mów! Chcemy wiedzieć, co myślisz.