Majówka 2019 – co robić?

pieninyJuż niedługo zaczynamy długi weekend majowy. W tym roku trwa on od środy do niedzieli. Jeżeli ktoś jednak skorzystał z trzech dni urlopu jego weekend majowy może trwać już i to od niedzieli do niedzieli. Co robić w tak długim okresie? Oto nasze pomysły na spędzenie weekendu majowego. Zapraszamy.

OLYMPUS DIGITAL CAMERANa pierwszy ogień weźmy opcję spędzenia majówki w naszym pięknym kraju. Nie każdy ma ochotę, pieniądze czy chęci do spędzenia majówki poza granicami Polski. Bo i w sumie po co – u nas jest najlepiej. Co jednak robić? Wybór jest dość duży. Naszym pierwszym wyborem jest spędzenie majówki w Bieszczadach. 7 dni w górach to nie lada wyzwanie, zdążymy się zmęczyć i wypocząć za jednym razem. Piękne widoki, wycieczki górskie – żyć nie umierać. Jeżeli znamy już Bieszczady wystarczająco dobrze możemy wybrać inne miejsca – Beskid Żywiecki, Karkonosze, Góry Stołowe czy Pieniny – wszystkie są piękne i wszystkie zostawią po sobie niezapomniane przeżycia. Innym pomysłem dla osób nie lubiących wyjeżdżać z miasta proponujemy spędzenie czasu nad jeziorem lub nad rzeką. Prócz tego świetną frajdą będzie wybranie się na lot balonem, kurs nurkowania czy jazdę konną. Wszystko zależy od humoru i od zasobności portfela oczywiście. Klasykiem jest oczywiście wyjazd nad morze. Może nie będzie za ciepło, ale tłoczno również nie. Kąpiele mogą być nieco zimne (chyba że będziemy mieli do dyspozycji basen), ale pogoda na zwiedzenie będzie za to idealna. Trójmiasto, Stegna, Kołobrzeg czy wyspa Wolin. Wszystkie skrywają w sobie piękne możliwości. Mogą to być zabytki, parki czy niezapomniane widoki.

góry-stołoweWarto również się zastanowić czy nie odwiedzić innego miasta. Warszawa, Gdańsk, Kraków, Poznań oraz wiele innych miejscowości wypełnią nam czas po brzegi i odpowiednio organizując sobie czas na pewno go nie zmarnujemy. W każdym z tych miast można dobrze i smacznie zjeść, zabawić się wieczorem i pozwiedzać w ciągu dnia. Każde z tych miast dostarczy nieco innej rozrywki. Można również zrobić sobie małe tourne i odwiedzić czy to północną czy to południową cześć kraju. Taka majówka pozwoli nam zwiedzić kilka miejscowości i odwiedzić wiele ciekawych miejsc – w takich sprawach przydadzą się przewodniki turystyczne czy dedykowane ku temu aplikacje na smartfona. W tym roku majówka jest długa, a pogoda ma być piękna – warto zaplanować ten czas z głową i cieszyć się wypoczynkiem.

Mów! Chcemy wiedzieć, co myślisz.