Prognoza pogody na wakacje 2019 w Polsce

polskie-morzeWakacje 2019 się już zaczęły. Myśląc gdzie jest spędzić dobrze byłoby wiedzieć jaka będzie pogoda przez okres wakacyjny. Wybrać piękne polskie jeziora, polskie morze czy może góry? Który miesiąc będzie najcieplejszy, a kiedy pogoda może się zepsuć? Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem.

słonecznikiMamy już początek wakacji, więc jeżeli jeszcze nie zaplanowaliśmy swojego urlopu to jest to już najwyższy czas. Rezerwując domek czy inne lokum dobrze jest wiedzieć jak w okresie naszego wyjazdu będzie pogoda. Będzie ciepło, czy zimno? Będzie padało czy będzie słonecznie? Oto co mówią najnowsze prognozy pogody. Cały czerwiec pokazuje nam, iż pogoda jest świetna, bardzo ciepła i mało deszczowa. Obecne prognozy pogody nie odbiegają wielce od tego co nam wprawiła matka natura w obecnym miesiącu. Oczywiście nie możemy wykluczyć pojedynczych „brzydszych” dni, opadów deszczu czy nawet burz. Jednak ogólnie rzecz ujmując pogoda na wakacje 2019 będzie bardzo ładna. Lipiec ma być również ładny co czerwiec. Temperatury będą oscylowały między 20 a 30 stopniami Celsjusza. Miejscami może padać, jednak będą to opady sporadyczne i przelotne. Nieznośne upały nie powinny mieć miejsca. Nad morzem temperatura będzie nico mniejsza i będzie się wahała między 20 a 25 stopniami. Deszcz również będzie przelotny i niewielki. W górach natomiast może być dość chłodno. Przewidywana temperatura wyniesie między 16 a 19 stopnia Celsjusza.

lato-2019Sierpień również nie powinien wybijać się z trendu pogodowego, którego zaznaliśmy w czerwcu i zaznamy w lipcu. Temperatury będą sięgały 28 stopni Celsjusza, nie spadając poniżej 20 stopni. W centralnej Polsce w połowie miesiąca mogą pojawić się opady deszczu oraz niewielkie burze. Wybierając się w sierpniu nad morze można nastawić się na opalanie. Pogoda ma być słoneczna i ciepła. Temperatury powinny wahać się między 19 a 26 stopniami. Dni deszczowych będzie niewiele, więc spokojnie można planować wakacje na północy kraju. Na południu w górach będzie nieco chłodniej, jednak temperatury powinny być wyższe niż w lipcu sięgając 23 stopni Celsjusza. Prognozy w tym roku są świetne, dlatego może warto się zastanowić nad spędzeniem urlopu w Polsce a nie poza granicami kraju. Jeżeli ktoś uważa, że nad morzem będzie drogo może wynajmować lokum kilkanaście kilometrów od miejsca docelowego, a jeździć na plaże odpowiednią komunikacją lub własnym samochodem. Zawsze wyjdzie taniej. Polecam wypoczynek w Polsce bo to piękny i cudowny kraj.

Mów! Chcemy wiedzieć, co myślisz.