Gdzie na wakacje w Polsce?

kite-surfingJesteśmy w środku sezonu urlopowego. Wiele osób zastanawia się jeszcze czy wakacje spędzić w Polsce czy w innym kraju. Dla osób, które jednak będą chciały spędzić ten czas w kraju podsuwamy kilka pomysłów na fajne spędzenie urlopu.

mazuryNa pierwszy ogień idzie klasyka gatunku, a więc stare, dobre polskie morze. Mamy dwie opcje, albo jedziemy tam gdzie wszyscy i spędzamy czas z tysiącami innych turystów lub szukamy miejsca bez tłumów, jednak to już nie lada wyzwanie. Najczęściej wystarczy niedługo spacerek, tak 4,5 kilometrów od głównej plaży i możemy cieszyć się spokojem i prywatnością. Między Juratą a Helem znajdziemy miejsca gdzie nie uczęszczają turyści. Jest to idealne miejsce dla osób lubiących wypoczynek aktywny, a mowa tutaj o kite surfingu czy wind surfingu. Kolejną opcja ucieszy osoby lubiące muzykę alternatywną. W Katowicach odbywają się czadowe koncerty takie jak sierpniowy OFF Festiwal. Prócz tego Śląsk jest miejsce pełnym zabytków i nie można się tam nudzić. Osobom lubującym się w mniej aktywnym wypoczynku polecamy Podlasie. W miejscowości Supraśle odbywa się co roku trwający od lipca do września Slow Fest. Znajdziemy tutaj przedstawienia teatralne, koncerty, warsztaty i wszystko to co jest potrzebne do wyciszenia się i zapomnienia o bożym świecie. Chcąc odwiedzić miejsce, które często jest wybierane na weekendowe wypady warszawiaków będzie trzeba się wybrać do Kazimierza Dolnego. Znajdziemy tutaj renesansowe kamienice, tworzące niepowtarzalny klimat. Na spacer można się udać do Wąwozu Korzeniowskiego, jest to miejsce szczególne, piękne i zachwycające. Najgorsze jest to, iż istnieją pomysły obecnych władz samorządowych by je wybetonować co niewątpliwie byłoby wielką stratą.

jogaOsoby lubiące wspinaczki piesze oraz wycieczki rowerowe muszą się wybrać do Jury Krakowsko-Częstochowskiej . Znajdziemy tutaj liczne zamki oraz jaskinie, które przyciągają swoją wyjątkowością. Wiążą się z nimi liczne legendy, które zaciekawią miłośników historii i nie tylko. Osoby lubiące spływy kajakowe zapewne będą chciały odwiedzić jeden z najpopularniejszych szlaków kajakowych w Polsce, a więc spływ po rzece Krutyni. Odcinek ten ma ponad 100 km, a jego ukończenie spokojnie zajmie około 10 dni. Po drodze bez problemu będzie można znaleźć nocleg czy to na polu namiotowym czy to wynajmując odpowiednie zakwaterowanie. Podczas spływu można się zachwycać piękną mazurską przyrodą, zarówno florą jak i fauną. A może joga? Joga to prawdziwy relaks oraz prawdziwe wyciszenie. Decydując się na ten rodzaj aktywności można wybrać się na Mazury, jednak szkoły jogi znajdziemy w całej Polsce. Na Mazurach z ręką na sercu można polecić Nowe Kawkowo oraz Kwaśne Jabłko, które mają do dyspozycji piękne sale oraz inne liczne atrakcje.

Mów! Chcemy wiedzieć, co myślisz.