Kołobrzeg

KołobrzegKołobrzeg jest największym uzdrowiskiem w naszym pięknym kraju. Miasto o funkcji turystyczno-uzdrowiskowej jest świetnym miejscem do spędzenia urlopu, nie tylko wakacyjnego. Te urokliwe miejsce polecamy każdemu, bez względu na wiek.

Kołobrze_wodaKołobrzeg leży w północno-zachodniej części Polski na Pomorzu Zachodnim. W ujściu rzeki Parsęty, przepływającej przez miasto, znajduje się port morski z funkcją pasażerską, rybacką, jachtową oraz handlową. W okolicach miasta, ale również w samym mieście znajdują się źródła wody mineralnej oraz solanki i borowiny. Osoby chcące skorzystać z miejscowego uzdrowiska będą mogły leczyć się na choroby dróg oddechowych, krążenia czy stawów. W okresie letnim odbywa się tutaj wiele imprez i koncertów na których goszczą popularni piosenkarze, muzycy czy kabareciarze. W Kołobrzegu mieszczą się liczne sanatoria oraz domy wypoczynkowe. Znajdują się tutaj luksusowe hotele pięcio i cztero gwiazdkowe, takie jak Marine Hotel, Hotel Aquarius czy Hotel Diva SPA. Kołobrzeg jest liczne odwiedzanym miejscem, co plasuje go w pierwszej piątce miast w Polsce pod względem zakwaterowania noclegami. W mieście znajdują się trzy kąpieliska: Plaża Zachodnia, Plaża Centralna oraz Plaża Wschodnia. Osoby lubiące piesze wycieczki nie będą zawiedzione. Znajdują się tutaj trzy piesze szlaki turystyczne: Szlak Nadmorski im. Czesława Piskorskiego (jest to europejski długodystansowy szlak pieszy), Szlak Solny oraz Szlak im. Jana Frankowskiego. Entuzjaści przejażdżek rowerowych również nie będą narzekać na brak rozrywki.

basztaW mieście znajdziemy również ciekawe zabytki, m. in. gotycką Bazylikę Mariacką oraz neogotycki ratusz, latarnię morską, Akademię Rycerską, Pałac rodziny Bruszwickich, fortyfikacje, kościoły, czy zabytkowe ulice. W mieście ustawione jest wiele pomników upamiętniających wiele wydarzeń mających swoje miejsce w Kołobrzegu. Znajduje się tu między innymi pomnik Zaślubin Polski z Morzem, którego odsłonięcie miało miejsce w 1963 roku Główny element pomnika tworzy stylizowana flaga. Kolejne pomniki do pomnik sanitariuszki, Tysiąclecia czy starego poczciwego Józefa Piłsudskiego. Imprezy cykliczne, które mają swoje miejsce w Kołobrzegu to między innymi Międzynarodowy Bieg Zaślubin odbywający się co roku 15 marca od 1986 roku, Europejski Dzień Morza, Regaty Smoczych Łodzi czy Festiwal Szantowy. Kołobrzeg to miejsce warte odwiedzenia. Każdy turysta znajdzie tutaj wiele atrakcji dla siebie, a jest w czym wybierać. Od odpoczynku na plaży, poprzez wypoczynek aktywny na zwiedzaniu miasta i okolic kończąc. Polecamy wszystkim odwiedzenie tego wspaniałego miejsca.

Mów! Chcemy wiedzieć, co myślisz.