Stegna

 

Stegna-plażaPolscy turyści, ale również Ci pochodzący spoza granic naszego pięknego kraju decydując się na wyjazd wakacyjny nad morze mają dość spory wybór. Większość osób lubi sprawdzone miejsca, takie w których dobrze się czują. Jednym z takich miejsc jest niewielka miejscowość o nazwie Stegna położona blisko Mierzei Wiślanej. 

Stegna-pocztówka

 

Miejscowość Stegna jest niezwykle urokliwym i pięknym miejscem. Otoczona jest wodami Szkarpawy, Wisły oraz Morza Bałtyckiego. Położona jest w północnej części naszego kraju w województwie pomorskim. Stegna posiada przystań morską dla rybaków, dzięki czemu okoliczne restauracje codziennie są zaopatrywane w świeże ryby. Poza sezonem Stegnę można nazwać miastem duchów, jednak w upalne lato zmienia się w centrum turystyczne regionu. Sama Stegna od plaży jest oddalona o jakieś 2,5 km. Sama plaża natomiast jest czysta, zadbana, są tam bezpieczne kąpieliska, piasek jest miły dla stóp i odprężający. Powietrze jest czyste, zdrowe, niemalże czuć, iż jest przepełnione jodem. Lasy wokół to lasy mieszane, w których można znaleźć grzyby, jagody, poziomki i inne owoce polskich lasów. Wszystko to składa się na unikatowy mikroklimat, który jest idealny dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Do dyspozycji turystów są ośrodki wczasowe, pensjonaty, kwatery prywatne, pola namiotowe, łącznie mogę przyjąć około 15 tysięcy turystów (sama Stegna liczy nieco ponad 2300 mieszkańców). W okresie letnim turyście będą mogli uczestniczyć w wielu imprezach kulturalno-rozrywkowych, które są przygotowywane przez władze miasta oraz inne podmioty. Każdy kto lubi spotkania w gronie znajomych będzie się tutaj świetnie bawił. Co nie oznacza, że osoby lubiące odpoczywać w samotności będą się źle czuły – wprost przeciwnie – każdy znajdzie w Stegnie coś dla siebie.

StegnaNa plaży wczasowiczów czekają przeróżne atrakcje, nie wliczając oczywiście biernego wylegiwania się w słońcu. Niedaleko głównego wejścia na plażę znajduje się ogromna zjeżdżalnia wodna, która jest niemałą atrakcją dla dzieci i młodzieży. Młodsi znajdą tutaj dla siebie place zabaw, a starsi zażyją adrenaliny korzystając z potęgi sportów wodnych. W samej miejscowości Stegna znajdziemy wiele restauracji (nie tylko z typowo nadmorskim jedzeniem), stoisk, kramów, sklepów, punktów tanich książek czy miejsc gdzie można kupić przeróżne bibeloty. Na obrzeżach miasta znajduje się przepiękny kościół parafialny Najświętszego Serca Pana Jezusa, który został wybudowany w 1683 roku. Odbywają się w nim koncerty organowe w wykonaniu światowej sławy muzyków. W miejscowości znajdziemy również wiatrak typu „Koźlak” wybudowany w 1718 roku . Reasumując Stegna to miejsce, które warto odwiedzić przynajmniej raz w życiu. Minusem tego typu miejsc są tłumy osób jeżeli pogoda sprzyja, jednak to nie jest problemem – plaże są rozległe, a dookoła jest jeszcze wiele pięknych miejscowości do odwiedzenia.

Mów! Chcemy wiedzieć, co myślisz.