Trasa rowerowa Velo Dunajec

rowerVelo Dunajec to trasa rowerowa, która jest uważana za jedną najpiękniejszych w Polsce. Jest to trasa dla każdego fana dwóch kółek oraz dla każdego turysty lubiącego aktywne wypoczywanie na łonie natury. Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi informacjami na temat tego niesamowitego szlaku rowerowego.

dunajecDługość szlaku rowerowego Velo Dunajec liczy 237 km. Jest on nie tylko długi, ale i piękny. Przygodę ze szlakiem najlepiej rozpocząć w Zakopanem. Trasa biegnie równolegle z do Zakopianki prowadząc w stronę Nowego Targu. Trasa niedaleko Ludźmierza łączy się ze szklakiem wokół Tatr wspólnie prowadząc w stronę Nowego Targu. Droga wyłącznie dla rowerów pojawi się w okolicy Łopusznej. Później można podziwiać piękne jezioro Czorsztyńskie i jechać dalej ku Niedzicy. Kolejnym ważnym punktem będą Sromowce Niżne oraz Szczawnica. Trasa dalej prowadzi ku Kłodnemu nad Dunajcem oraz Łąckiej. Tutaj mamy mniej więcej połowę trasy rowerowej. Następny przystanek to Stary a kilka kilometrów dalej Nowy Sącz. Na trasie należy odwiedzić również Gródek nad Dunajcem oraz Rożnów. Później odwiedzamy Czchów, Zakliczyn oraz Dąbrówkę Szczepanowką. Ostatnimi miejscowościami będą Zgłobice, Ostrów, Biskupice Radłowskie oraz Wietrzychowice.

trasa-rowerowaTrasa rowerowa niestety nie jest w 100% oddana do użytku. Dla kogo jednak jest ona przeznaczona? W sumie dla każdego jest jednak jedno „ale”. Spora część trasy biegnie przez drogi publiczne, na których uraczymy zwykły ruch drogowy. W związku z tym udanie się na trasę z małymi dziećmi nie jest do końca bezpieczne. Na trasie znajdziemy również spore stromizny blisko rzek co również nie ułatwia jazdy z dziećmi. Rozwiązaniem może być oczywiście przyczepka. Poziom trudności po tym jak trasa zostanie ukończona na pewno będzie łatwy. Resumując trasa jest przepiękna, jednak jeszcze nieukończona. Najlepsi pokonają ją w ciągu jednego, dwóch dni jednak by ujrzeć wszystkie wspaniałości należy zarezerwować sobie przynajmniej tydzień czasu urlopu. Trasa nie jest trudna jednak drogi publiczne nieco dyskwalifikują ja dla rodzin z dziećmi. Pamiętajmy, że zawsze możemy sobie wybrać tylko jeden lub dwa odcinki trasy bez udziału w drogach publicznych. Jest to świetna rozrywka dla całych rodziny. Jak zawsze zachęcamy do wychylenia nosa za dziwi domu i ruszenie ku przygodzie – na rowerze.

Mów! Chcemy wiedzieć, co myślisz.