Turystyka rowerowa w Polsce

ścieżka-rowerowaWiele osób chcąc zwiedzić nasz piękny kraj używa samochodu jako środka transportu. My chcielibyśmy dzisiaj zaproponować nieco inne możliwości. Rower. Tak jest! Rowerem możemy odwiedzać przeróżne części Polski. My znaleźliśmy kilka takich, które mogą przypaść Państwu do gustu. Zapraszamy!

Podobno najpiękniejszą trasą rowerową w Polsce jest trasa VeloDunajec, a więc licząca 237 km droga rowerowa od Zakopanego do VeloDunajecWietrzychowic. Przebiega ona przez malownicze doliny Dunajca. Rowerzyści będą mogli raczyć się widokami na Pieniny, Beskidy oraz Tatry. Trasa pozwoli na odwiedzenie Pienińskiego Paru Narodowego, Zamku w Nidzicy czy zabytkowego kościoła Świętego Michała w Dębnie. Trasa przebiegać będzie przez trzy powiaty oraz przez ponad dwadzieścia miejscowości. Piszemy, iż trasa będzie ponieważ nie jest jeszcze w 100% ukończona. Jednak już zasłużyła sobie na miano tej najpiękniejszej. Kolejnym niezwykłym szlakiem rowerowym jest Blue Velo, a więc szlak, który biednie wzdłuż Odry. Jego długość ma liczyć do 1000 km i ma przebiegać, aż przez pięć województw od zachodniej do południowej części kraju. Obecnie oddany jest nieduży fragment trasy jednak w chwili finalizacji inwestycji będzie przebiegać przez województwa śląskie, opolskie, dolnośląskie, lubuskie oraz zachodniopomorskie. Co ciekawe trasa ta ma być docelowo połączona z niemiecką Oder-Neisse Redweg oraz europejską EuroVelo10 (szlakiem rowerowym Morza Bałtyckiego). Nie pozostaje nic innego jak tylko wsiadać na rower! Kolejną propozycją jest szlak wokół Tatr. Jest to niebagatelna sprawa, ponieważ w budowę tego szklaku zaangażowana jest strona polska oraz słowacka. Gdy wszystkie etapy inwestycji zostaną zakończone będzie można przygotowywać się do kilkudniowej wycieczki rowerowej wokół Tatr. Nie wiem jak na was, ale na mnie robi to ogromne wrażenie.

Ostatnią trasą w naszym zestawieniu jest Kaszubska Marszruta w Borach Tucholskich. Jest to jeden ze starszych projektów, jednak również atrakcyjny co pozostałe wymienione na naszej liście. Trasa została zrealizowana przy udziale powiatu chojnickiego oraz lokalnych partnerów. trasa-rowerowaJest ona bardzo bezpieczna dzięki wydzielonym specjalnie ścieżkom rowerowym. Jej długość sięga niemalże 160 km. Znajdziemy tutaj przystanki rowerowe, mostki, kładki oraz tablice informacyjne. Jest to propozycja na weekendowy wypad rowerowy, no może trzydniowy. Bardzo atrakcyjne i piękne miejsce. Warte odwiedzenia. Na dzisiaj to wszystkie nasze propozycje, w przyszłości postaramy się podać jeszcze kilka ciekawy propozycji tras rowerowych. Sezon już tuż tuż, czas przygotować rowery to tegorocznych wypadów!

Mów! Chcemy wiedzieć, co myślisz.