Władysławowo

wladyslawowoWładysławowo to niezwykle popularne turystycznie miejsce znajdujące się w północnej Polsce nad Morzem Bałtyckim i Zatoką Pucką. Każdego roku w okresie letnim odwiedzają te miejsce tysiące turystów spragnionych zasłużonego odpoczynku na słonecznych plażach. Co jest takiego urokliwego w tym miejscu? Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem.

pilka-plazowaWładysławowo tak jak już wspominaliśmy znajduje się nad Morzem Bałtyckim okalającym je od północy oraz Zatoką Pucką od południa. Miasto zostało podzielone na pięć dzielnic, a jego populacja sięga niemalże dziesięciu tysięcy osób. Największą atrakcją turystyczną tej miejscowości są oczywiście plaże. Mamy tutaj pięć kąpielisk, na których znajdziemy wiele atrakcji przy których nie można się nudzić. Na plażowiczów czekają zjeżdżalnie wodne, wszelkiej maści sprzęty sportowe do wypożyczenia, punkty gastronomiczne, boiska do piłki siatkowej i nożnej czy dmuchane konstrukcje, które cieszą się największą uwagą dzieci. Warto również będąc już we Władysławowie zobaczyć port. Dlaczego? Otóż jest to jeden z największych portów rybackich na Morzu Bałtyckim. Od maja do października cumują tutaj jachty sportowe oraz żaglowce, które mogą uzupełnić zapasy, naprawić usterki oraz zatankować paliwo. Również w tym miejscu znajduje się przejście graniczne dla osób chcących udać się do portów skandynawskich czy litewskich. Znajdziemy tutaj również molo, które często jest odwiedzane przez spacerowiczów oraz wędkarzy. Przechadzając się uliczkami Władysławowa można natrafić na aleję gwiazd sportu. To właśnie tutaj znajdują się mosiężne gwiazdy wmurowane w granitowe płyty, na których widnieją nazwiska sławnych polskich sportowców. Mając szczęście w okresie letnim w trakcie festiwalu sportowego można na własne oczy ujrzeć największych sportowców polskich.

Wladyslawowo- zimaRodzice dla swoich pociech również znajdą moc atrakcji. Przy Domu Rybaka znajdziemy wesołe miasteczko czyli Lunapark Sowiński. Największą atrakcją parku jest najwyższa kolejka górska w Polsce, ale również gokarty, splash shake, pałac śmiechy czy zamek strachu. Innym, wartym odwiedzenia miejscem jest Ocean Park, w którym znajdują się naturalnej wielkości ekspozycje wielorybów, rekinów, żółwi olbrzymich czy delfinów. Jest to niezwykła podróż edukacyjna pozwalająca na przyswojenie wielu ciekawych informacji nt. żyjących w głębinach oceanów zwierzętach. Władysławowo jest pełne niesamowitych miejsc. Znajdziemy tutaj muzeum motyli, wspomniany już Dom Rybaka czy Magiczny Zawrót Głowy, a więc muzeum iluzji, które poświęcone jest świetnym iluzjom optycznym. Tak jak wspominaliśmy Władysławowo jest niezwykle popularnym miasteczkiem na północnej mapie turystycznej Polski. Będąc nad morzem warto odwiedzić te miejsce i zakosztować nadmorskiego życia pochłaniając ogromne ilości jodu.

Mów! Chcemy wiedzieć, co myślisz.