Wypoczynek zimą nad morzem

sopotMogłoby się wydawać, że wypoczynek zimą nad morzem to zły pomysł. Jednak wielu turystów odwiedza północną część Polski właśnie w trakcie ferii zimowych. Czemu tak się dzieje? Poniżej przedstawiamy najważniejsze powody.

morzeBałtyckie kurorty zimą są coraz częściej odwiedzane. Czemu nastąpiła taka zmiana na przestrzeni ostatnich lat? Otóż po sezonie morze staje się inne, niemalże nie do poznania. Dużo mniej turystów, zamknięte stoiska, jednak właśnie takie klimaty pasują osobom lubiącym ciszę, wypoczynek i spokój. Zimą nad morzem jest więcej jodu, dlatego wiele osób w celach zdrowotnych wybiera się nad morze właśnie w okresie zimowym. Nawdychanie się jodu sprawi, że nasza tarczyca będzie lepiej funkcjonować, a nasz organizm się wzmocni i będzie miał większą odporność. Wycieczka z dziećmi nad morze to dobry pomysł. Wpłynie to lepiej na ich rozwój fizyczny i intelektualny. Niezbędne będą codzienne spacery po plaży. Kolejnym plusem jest dużo mniejszy ruch w kurortach. Turyści nie lubiący tłumów będą bardzo zadowoleni. W porze zimowej bez przeszkód będzie można spacerować po plaży czy zaleźć miejsce w restauracji. Obejdzie się bez kolejek by zobaczyć atrakcje turystyczne.

bałtyk-zimąCzym byłby wypoczynek nad morzem, gdyby nie można było wziąć udziału w zimowym rejsie statkiem? Taka forma spędzania czasu zimą nad morzem ma wielu zwolenników, mimo że oferta nie jest tak rozbudowana jak w lecie Jedną z takich atrakcji jest rejs z Gdyni do Bałtijska z możliwością zrobienia zakupów w sklepie wolnocłowym. Inną możliwością jest rejs z Gdyni do Helu oraz wycieczka po porcie w Gdańsku lub Gdyni. Najważniejsze jest to, że zimą nad morzem jest po prostu dużo taniej. Tańsze są noclegi, zabiegi odnowy czy zorganizowane wycieczki. Zimą również można pojeździć na nartach! Jedno z takich miejsc znajduje się w Sopocie – Łysa Góra – bo o niej mowa jest fajną atrakcją turystyczną. Reasumując nawet zimą można spędzić fajnie czas nad morzem. Oczywiście nie będzie to to samo jednak wiele osób znajdzie taką formę spędzania czasu za atrakcyjną.

Mów! Chcemy wiedzieć, co myślisz.