Zakopane zimą

chatka-zimąZakopane jest miastem chętnie odwiedzanym przez turystów nie tylko latem, ale również zimą. Sami mieszkańcy są zaskoczeni tak dużą popularnością ich miejscowości. Z roku na rok bite są kolejne rekordy w ilości turystów odwiedzających to miejsce.

szlak-zakopaneZakopane jest miejscem wartym odwiedzenia. Dlaczego? Ponieważ nie ma takiego innego miasta na świecie. Mimo iż stare drewniane domy są często zastępowane przez nową architekturę to dalej Zakopane posiada swój własny unikatowy klimat – znajdziemy tutaj wiele pamiątek po starych czasach, które będą mieszały się z unikatową kulturą oraz żywym folklorem. Co należy robić w Zakopanem zimą? Otóż żaden turysta nie będzie się w tym mieście nudził. Zakopane wraz z całym Podhalem jest narciarską stolicą Polski. Znajdziemy tutaj wiele świetnie przygotowanych wyciągów narciarskich o różnorodnym stopniu trudności, dlatego też czy to początkująca osoba czy zaawansowany narciarz – obaj znajdą dla siebie coś odpowiedniego. Przy każdym stoku znajdziemy szkółkę, w której z chęcią instruktor poinstruuje nas jak należy jeździć na nartach. Znajdziemy tutaj również dobrze przygotowane lodowiska, które bardzo często znajdują się koło stoków narciarskich, Jazda na łyżwach to świetna forma spędzania czasu – dodajemy, że w sposób aktywny. Nie dość, że poprawimy swoją kondycję, wzmocnimy mięśnie to jeszcze dotlenimy swój organizm jednocześnie wprowadzające w świetny nastrój. W Zakopanem znajdziemy największe lodowisko na Podhalu, które posiada świetnie przygotowaną nawierzchnię oraz tor lodowy.

zakopaneDla osób lubiących zwierzęta Zakopane również znajdzie masę atrakcji. Przejażdżki saniami ciągniętymi przez konie w piękny słoneczny i zimowy dzień są rzeczą, której nie da się zapomnieć. Dodatkową atrakcją są kuligi organizowane w wieczornych porach gdzie droga oświetlana jest pochodniami. oferta takich przejażdżek jest niezwykłe rozbudowana. Znajdziemy tutaj przejażdżki po Zakopanem, jazdy różnymi dolinami , kuligi wraz z ogniskiem, kuligi sylwestrowe czy noworoczne. Generalnie jest w czym wybierać. Zakopane dostarczy nam jeszcze więcej atrakcji są to między innymi sylwestrowa noc, zjazd na byle czym, lodowy labirynt, góralskie kolędowanie czy górskie wycieczki. Każdy turysta znajdzie tutaj coś dla siebie. Atrakcje są tak wielkie jaki wielkie zainteresowanie tym miastem, dlatego chcąc spędzić zimowy czas na Podhalu należy zawczasu wynająć kwaterunek. Serdecznie zapraszamy do odwiedzania zimowej stolicy Polski w tym roku oraz w kolejnych latach.

Mów! Chcemy wiedzieć, co myślisz.